Zbiórka Żywności

zb

CARITAS Diecezji Siedleckiej co roku przeprowadza zbiórkę żywności na terenie całej diecezji. Celem prowadzonej akcji jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, itp.  Produkty te są wykorzystane w celach wsparcia osób ubogich  aby przygotować posiłki w jadłodajniach Caritas w Siedlcach i w Białej Podlaskiej oraz wesprzeć potrzebujące rodziny z terenu całej diecezji.

Akcja przeprowadzana jest przez wolontariuszy Caritas w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych typu: „Biedronka”, „Topaz”, „Stokrotka”, „PSS Społem”, „Carlos”, „Carrefour”, oraz mniejszych prywatnych sklepach za zgodą ich właścicieli.

Organizator: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Bpa Świrskiego 57, 08-110 Siedlce

Koordynator Organizatora: Monika Rybaczewska

Kontakt  z koordynatorem akcji: tel. 512-936-068

E-mail: pomoc@caritas.pl

Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje akcję „ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI” w następujących formach:

Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak Pomagam”

zbiu-zywnosci

Parafialna Zbiórka Żywności ” Torba Miłosierdzia”

tm

Do zbiórek żywności mogą przyłączyć się parafie: Parafialne Zespoły Charytatywne, Parafialne Koła Caritas oraz  Szkolne Koła Caritas.