Już od jutra XI Zbiórka żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”

zbiorka_zywnosci-2892f682Caritas Diecezji Siedleckiej w dniach 9-10 grudnia 2016r. włącza się w zbiórkę żywności, która zostanie przekazana przed świętami bożonarodzeniowymi najbiedniejszym rodzinom i osobom samotnym z terenu diecezji, a także na posiłki w jadłodajniach przy Caritas (w Białej Podlaskiej i w Siedlcach). W wybranych sklepach będzie można zostawić artykuły spożywcze z długim okresem ważności.

W sklepach biorących udział w zbiórce żywności rozwieszane będą plakaty informujące o akcji Caritas. Wolontariusze będą dyżurować przy koszach w godzinach 9:00 – 18:00 w piątek i 9:00 – 16:00 w sobotę.

Zbiórka żywności będzie prowadzona w punktach handlowych takich sieci sklepów jak: Biedronka, Carrefour, Carlos, Kaufland, Lewiatan, Stokrotka, Topaz oraz w prywatnych sklepach osiedlowych w Siedlcach, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu, Garwolinie, Łukowie, Rykach, Adamowie, Żelechowie, Domanicach, Stężycy, Dubecznie, Łomazach i Piszczacu.

sklepy

Żywność dla potrzebujących

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i rybne, mleko, herbata, słodycze itp.

Tak było rok temu

W roku 2015 w IX zbiórce żywności przed  Świętami Bożego Narodzenia  pod hasłem „Tak, Pomagam” zebrano niemal 21 ton żywności. Zebrana żywność trafiła do ponad 1500 rodzin potrzebujących takiego wsparcia. Każdorazowo w akcji uczestniczy około 1000 wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas i Centrum Wolontariatu siedleckiej Caritas.

Kontakt:

Więcej informacji o akcji udziela: Urszula Kosińska, tel. 501-053-366.

Zobacz jak przeprowadzić akcję >TUTAJ<

Może Ci się również spodoba